BLOG

Sinerji Dizayn

Pek çok avantajı bir arada barındıran akrilik solid yüzeylerin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Hijyenik yapısı sebebiyle banyo ve tuvaletlerde kullanılabilir. Bu alanlarda uzun süre sağlamlık ve temizlik sağlanmasına yardımcı olur. Hijyenin çok önemli olduğu diğer bir alan olan mutfaklarda da akrilik yüzeyler sıkça tercih edilmektedir. Darbe ve çizilmelere dayanıklı özelliğinin yanı sıra tasarım ve renk konusunda fazlaca alternetifi olduğu için pratik, şık ve modern mutfakların vaz geçilmezleri arasına girmiştir. Sadece bireysel kullanım için değil aynı zamanda kamusal ve kurumsal alanlarda kullanım için de birebirdir. toplu kullanılan lavabolar, şirketlerin genel kullanımına açık olan mutfaklar gibi pek çok alanda implemente edilebilir. Bunun dışında bankolar da sağlamlığı ve tasarım özgürlüğü sebebiyle akriliğin sıkça kullanıldığı diğer bir alandır. Kullanım alanlarına birkaç örnek verdiğimiz akrilik solid yüzeylerin uygulanabileceği daha pek çok alan bulunmaktadır. Yaratıcılığınızı Sinerji Dizayn ile hayata geçirmek için bize ulaşabilirsiniz.

Akrilik mutfak tezgahları gözeneksizdirler. Bu nedenle çok kolay temizlenirler. Kolay temizlenmelerinin bir diğer önemli nedeni de leke tutmamalarıdır. Taş mutfak tezgahlarından farklı olarak akrilik tezgahlar istenilen her renkte elde edilebilirler ve üzerlerinde renk farkı gözlemlenmez. Yine doğal taş tezgahlardan farklı olarak, akrilik mutfak tezgahı istenilen şekilde üretilebildiği için istenilen her tasarıma uyabilir.

Akrilik günümüzde çok kullanılan son derece hijyenik bir polimer türüdür. Akrilik Solid Surface malzeme ise; doğal mineraller ve akriliğin özel bir yöntem ile birleştirilerek ve döküm tekniği ile üretilen, çeşitli oranlarda akrilik içeren, bir yüzey kaplama malzemesidir.  Günümüzde özellikle mutfak tezgahlarında ve banyo tezgahlarında olmak üzere; teknelerde, otel, hastane ve laboratuvar tezgahlarında, alışveriş merkezlerinin iç ve dış mekanlarında, banko ve dekorasyon ürünlerinde; kısacası hijyenik ve keyifli bir dokunuş düşlediğiniz her yerde uygulanabilen, en zor mimari detayları çağdaş çizgilere dönüştüren, estetik özelliği ve üstün performansı ile uygulamalarda sınırsız özgürlük sağlayan ideal bir yüzey malzemesidir.

Banyo tezgahları, gerek görselliği gerekse kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı sebebiyle, önem gerektiren konuların başında gelir. Banyonuzun ölçüleri ne olursa olsun, sizin için en uygun ve kullanışlı tezgahı seçmeniz aslında o kadar da zor değil.

İhtiyacınız ve Kullanım Alışkanlıklarınız Neler?
 
– Tezgahın içinde kaç tane raf olmalı? 
– Raf aralıklarının yükseklikleri ne olmalı?
– Çekmeceye ihtiyaç duyuyor musunuz?
– Tam olarak ne koymayı planlıyorsunuz? Havlularınızı, makyaj malzemelerinizi veya temizlik malzemelerini mi koymayı planlıyorsunuz? 
– Tezgah küveti ölçüsü, şekli nasıl olmalı?
– Ayna yüksekliği ve ölçüsü nasıl olmalı?
– Ayna üzerinde spot ışıklar mı yoksa aplik tarzı bir aydınlatma mı tercih edersiniz? 
– Ayna dolap üstü mü yoksa duvarda mı olmalı? Kenarında ekstra raf veya dolaba ihtiyaç var mı? 
Tüm bu sorulara cevap bulup ölçülerinizi aldıktan sonra Sinarji Dizayn sayesinde hayallerinizdeki tasarıma ulaşabilirsiniz.